Prohlídkové okruhy městem

 

Navštivte Litoměřice! Po nejvýznamnější atraktivitách Vás provede pět prohlídkových okruhů, které si můžete projít buď s průvodcem nebo samostatně s letáčkem z Informačního centra na Mírovém náměstí. Letáčky jsou k dostání také v průběhu výstav v Infostánku v areálu výstaviště.

 

  

 

Klasický okruh Poznejte to nej z Litoměřic!

Trasa Mírové náměstí, kostel Zvěstování Panny Marie, gotické dvojče, parkány a  hradby, socha K. H. Máchy, Jezuitské schody, Máchova světnička, Dómské náměstí – sídlo biskupství, kostel sv. Václava, Mírové náměstí.

 

Litoměřice a baroko Poznejte nejen sakrální památky, které Litoměřicím zanechaly šikovné ruce barokních stavitelů.

Trasa kostel Zvěstování Panny Marie, děkanský kostel Všech svatých, biskupská rezidence na Dómském náměstí, katedrála sv. Štěpána na Dómském náměstí, kostel sv. Václava, kostel sv. Vojtěcha, morový sloup na Mírovém náměstí, bývalý františkánský klášter s kostelem sv. Jakuba.

Leták ke stažení zde

 

Po stopách K. H. Máchy Karel Hynek Mácha je pro české občany jistě nejznámějším obyvatelem Litoměřic, pojďte s námi po místech, která jsou s ním spojena.

Trasa Dlouhá ulice č. p. 199, Máchova socha, Máchovy schody, Máchova pamětní deska, Máchova světnička, Myslbekova socha na úpatí Mostné hory.

Leták ke stažení zde

 

Kdo se to na nás dívá Tento okruh představuje návštěvníkovi významné sochy od  neméně významných autorů.

Trasa morový sloup, barokní kašny, busta Felixe Holzmanna, socha Rolanda, pamětní deska Pavla Stránského, barokní sousoší se sv. Vavřincem, černá madona, socha sv.  Jana Nepomuckého, Panna Marie s Ježíškem, busta skladatele Veita.

Leták ke stažení zde

 

Okruh církevními památkami (v hlavní turistické sezoně zajišťuje Destinační agentura České středohoří)

Trasa katedrála sv. Štěpána, věž u katedrály, kostel Zvěstování Panny Marie, kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, vyhlídka Kalich na Mírovém náměstí, Diecézní muzeum a Severočeská galerie výtvarného umění.

Více infomrací k tomuto okruhu naleznete zde

 

Informace o prohlídkách s průvodcem naleznete zde

 

 

Město Litoměřice  

Mírové náměstí 15/7                                     

412 01 Litoměřice

Informační centrum                          

T: 416 916 440

www.litomerice.eu                         

info@litomerice.czMapa výstaviště

Mapa výstaviště
Facebook Instagram