Osobní ochranné pomůcky na výstaviště nedorazily

 

TISKOVÁ ZPRÁVA
Litoměřice
16.3.2020

 

Nejezděte: Osobní ochranné pomůcku nedorazily

Nejezděte na litoměřické výstaviště pro ochranné osobní pomůcky (OOP), ani nevolejte s žádostí o informace na Zahradu Čech. Tuto výzvu dnes vydal tajemník Krizového štábu města Litoměřice jako obce s rozšířenou působností Miroslav Letafka. Učinil tak poté, co o víkendu nedorazily OOP na výstaviště a nepřetržitě zvoní telefony. Ústecký kraj prozatím obdržel o víkendu pouze várku určenou pro Masarykovu nemocnici a Zdravotnickou záchrannou službu Ústeckého kraje. Na ostatní nemocnice a lékaře se zatím nedostavilo.

„Pokud ochranné prostředky dorazí, vydávány budou pouze praktickým lékařům, stomatologům a lékárníkům a dalším subjektům předem vyzvaným Ústeckým krajem, nikoliv městem,“ upřesnil Miroslav Letafka s tím, že je tedy naprosto zbytečné cestovat nebo volat na výstaviště.

Distribuce OOP je plně v kompetenci ministerstva zdravotnictví a krajského úřadu. Město Litoměřice vytipovalo vhodné výdejní místo a je připraveno zabezpečit jeho obsluhu. Pokud by OOP dorazily i pro veřejnost, budeme ji včas informovat.

 

Tiskovou zprávu zpracovala Ing. Bc. Eva Břeňová,

tisková mluvčí města Litoměřice, Mírové náměstí 15/7, 412 01 Litoměřice,

e-mail: eva.brenova@litomerice.cz, mob.: +420 607 186 176