Provoz Zahrady Čech zůstává pro letošní rok beze změn

Společnost Zahrada Čech s.r.o.bude do 30.4.2018 pokračovat s provozem litoměřického výstaviště. 

Kalendář výstavních akcí na rok 2017 tak zůstává nezměněn. Na mimořádném jednání o tom rozhodli zastupitelé, kteří po ukončení výběrového řízení vybírali ze dvou zájemců. Prvním byla společnost Diamant Expo spol. s r.o. a druhou naše Zahrada Čech s.r.o.. Z 22 přítomných zastupitelů jich 15, tedy nadpoloviční většina 27členného zastupitelského sboru, hlasovalo pro společnost Zahrada Čech s.r.o.. Průběh hlasování byl tajný a proto se šest opozičních zastupitelů odmítlo volby účastnit.

“Všechny plánované akce proběhnou v předem avizovaných termínech tak, jak jsou na to vystavovatelé, prodejci i návštěvníci zvyklí. Uděláme maximum pro to, aby kvalita výstav byla dodržena v min. takové podobě, jako tomu bylo v předchozích dvou letech. V tuto chvíli intenzibně pracujeme na přípravě prvních výstav Tržnice Zahrady Čech a Bydlení na Zahradě Čech.” uvedla vedoucí obchodu Michaela Mokrá.

V tuto chvíli ovšem není rozhodnuto plně. Nová nájemní smlouva byla uzavřena na jeden rok, tzn.: že Město Litoměřice nadále hledá provozovatele. Na řádném dubnovém jednání budou zastupitelé schvalovat zadávací podmínky pro vyhlášení nového výběrového řízení na provozovatele výstaviště od 1.5.2018.