Techdays 2020

 

Akce zaměřená na podporu technického vzdělávání Techdays v původním plánovaném termínu v říjnu 2020 na výstavišti Zahrada Čech neproběhne.

Po dlouhých úvahách nad současnou situací související s pandemií Covid-19 a debatách  Okresní hospodářské komory v Litoměřicích s Městem Litoměřice a společností Zahrada Čech s.r.o. bylo rozhodnuto, že se letošní ročník Techdays přesune na příští rok.

5. ročník Techdays, který se měl konat v původním termínu od 30. září do 2. října 2020, se uskuteční opět na podzim v roce 2021. Nový termín bude včas upřesněn. „Při rozhodování jsme diskutovali také se zástupci vybraných školských institucí a technicky zaměřených firem. Vzhledem k současné situaci jsme se však po zvážení všech okolností shodli, že toto bude nejlepší krok“ uvedl Mgr. Zbyněk Pěnka, předseda Okresní hospodářské komory v Litoměřicích.

O nabídku technicky zaměřených středních škol by ale žáci 9. ročníků škol z regionu přijít neměli. „Středním školám s technickým zaměřením jsme nabídli jako alternativu účast v rámci tradiční akce Burza škol, kterou každoročně pořádají Městská kulturní zařízení Litoměřice v Domě kultury pro všechny střední školy bez ohledu na jejich zaměření“ doplnila Ing. Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče.