Zahrada Čech 2018

06.03.2018

Největší výstava svého druhu nejen na Severu Čech zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody odstartuje v pátek 14. září na litoměřickém výstavišti.

 

Online přihláška     Přihláška ke stažení     Organizační pokyny      Závazné podmínky účasti

 

Výstava Zahrada Čech nabídne vyhledávaný sortiment, jako jsou sadba, cibuloviny, květiny, zahradní potřeby, zahradní technika, hnojiva, postřiky. Chybět nebude ani vše potřebné okolo domu, chalupy i zahrady z oblasti stavebních materiálů, tepelné či solární techniky, bytových doplňků a mnoho dalšího. Otevřeno bude po dobu devíti dní až do soboty 22. září, denně od 9 do 17 hodin.

 

 

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Termín konání

14.9. - 22.9. 2018

Místo konání

výstaviště Litoměřice

Otevírací doba

9 - 17 hod

 

VSTUPNÉ

Vstupné

Na místě

V předprodeji

Dospělí

150,- Kč

100,- Kč

Děti, studenti, důchodci, ZTP a TP

100,- Kč

80,- Kč

Rodina (2x dospělý + 2x dítě nad 120 cm)

300,- Kč

250,- Kč

Držitelé ZTP/P a děti do 120 cm

zdarma

vstup s pejsky

povolen

UPOZORNĚNÍ

Upozorňujeme návštěvníky, že v areálu výstaviště jsou pořizovány fotografie, audio a video nahrávky, které slouží k propagačním účelům společnosti Zahrada Čech s.r.o.. Pokud nesouhlasíte s použitím některých z fotografií nebo nahrávek, kontaktujte paní Radku Jakovcovou: radka.jakovcova@zahrada-cech.cz, +420 603 237 971.

 

 

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK BUDE ZAHÁJEN V TÝDNU OD 14. 8. 2018

Vstupenky se zvýhodněnou cenou si můžete zakoupit:

V Informačním centru města Litoměřic. Informační centrum se nachází na Mírovém náměstí v přízemí budovy Městského úřadu (Dům U Kalicha). Otevírací doba infocentra je denně od 9 do 18 hodin. Vstupenky je nutné si vyzvednout osobně. Předprodej bude fungovat až do 13.9.2018.

V sídle společnosti Zahrada Čech s.r.o., na adrese Na Vinici 948/13, Litoměřice, kancelář asistentky sl. Lady Štroblové, lada.stroblova@zahrada-cech.cz, +420 605 237 967.

Vstupenky je možné si nejpozději do 7. 9. 2018:

  1. vyzvednout po telefonické dohodě osobně, v tomto případě není určen minimální počet kupovaných vstupenek.
  1. objednat telefonicky nebo prostřednictvím mailu. V tomto případě je určen minimální počet kupovaných vstupenek, a to 10ks. Vstupenky jsou po zaplacení zasílány poštou. K ceně vstupenek se připočítává poštovné. 

 

PROGRAM

Po celou dobu bude výstavu provázet bohatý a zajímavý doprovodný program, nejen na hlavním pódiu, jak jsou návštěvníci zvyklí, ale také po celém areálu výstaviště. Na podiu zazpívají známé české zpěvačky Petra Janů a Hana Zagorová, dále Elvis Presley Revival, Elán Revival, Roxette Revival nebo The Bungles – Beatles Revival.

A jak je tomu od počátku roku 2018, i tentokrát bude doprovodný program laděn do prvorepublikového duchu. Nosné téma expoziční části budou „Symboly první republiky“. Návštěvník se tak seznámí s historií státního znaku, hymny, s trikolorou či se samotnou osobou T.G.Masaryka. Prvorepublikový program nabídne např. orchestr Melody Gentlemen hrající hudbu 30. a 40. let či nejstarší jihočeskou dechovku Babouci. Chybět nebude výjimečná putovní výstava Ústeckého kraje, která zachycuje hlavní historické milníky naší republiky kolem roku 1918. Ta svou cestu započala právě na litoměřickém výstavišti v průběhu jarních výstav Tržnice a Bydlení na Zahradě Čech. Krásnou vzpomínku si návštěvníci budou moci navíc odnést na fotografii z fotokoutku, který nabídne množství historických rekvizit.

 

 

Časopis Zahrádkář zve do pavilonu G na expozici:

České zahradnictví za první republiky

 

Zapomenuté květiny

Vystaveny budou některé  velké pokojové květiny,  stará zahradnická  literatura a katalogy. Dále pak Makartovy kytice (suché biedermeierovské kytičky v papírových, krepových a tylových manžetách), květinové koše vyrobené v roce 1920, případně naaranžované dobové klobouky.

 

Zahradnické nářadí a pomůcky

Expozice bude doplněna starým zahradnickým nářadím a pomůckami (nůžky na živé ploty, zahradnické nůžky a nože, pilky, konve, houseníky, česáčky  na ovoce, pilky, dřevěné květinové truhlíky a misky, košíčky, sázecí a přepichovací kolíky, různé druhy květináčů a žardiniér, vidle, hrábě, rýče, žardiniéry, motyčky apod.

 

Malá expozice exotických plodů

V jedné vitríně budou naaranžovány suché exotické plody, květiny a semena.

 

Expozice soutěží časopisu Zahrádkář

Křišťálové jablko

Největší výpěstek

Nejzajímavější kuriozita

 

Doprovodné programy a ukázky v průběhu výstavy

16. 9 neděle. Petra Koubínová – vázání biedermaierovských kytiček ze suchých materiálů, klobouků a květinových doplňků.

22. 9 sobota – Iveta Dandová Výroba tašek, obalů na květináče z orobince.

 

 

Přijďte ochutnat chilli papričky

V pavilonu „G“ bude možné v rámci Dne časopisu Zahrádkář 22. 9. .ochutnat široký sortiment odrůd chilli papriček od téměř nepálivých až po ty nejpálivější. Degustaci zajistí Peter Gajdoštín z dobrasemena.cz.