Vánoční trhy letos neproběhnou, o vánoční atmosféru ale nepřijdete

Vánoční trhy v Litoměřicích letos bohužel nebudou!
 

Tradiční Vánoční trhy se Zahradou Čech na Mírovém náměstí letos s ohledem na současnou situaci a aktuální opatření bohužel neproběhnou. „Situace nás velmi mrzí, ale je to stav, který nemůžeme ovlivnit. Vánoční atmosféru Vám přesto na náměstí přineseme“ naznačila Michaela Mokrá, obchodní, marketingová a provozní ředitelka společnosti Zahrada Čech s.r.o.

Společně s rozsvícením vánočního stromu, které na Mírovém náměstí proběhne v pátek 4. prosince, bude představena vánoční výzdoba. Novinkou letošní vánoční dekorace budou krásné světelné stromky, chybět nebude ani jedinečný betlém vyřezávaný ze dřeva, který byl poprvé představen na Vánočních trzích v loňském roce, k využití bude také fotokoutek s vánoční tématikou a atmosféru doladí řada dalších vánočních prvků. Rozsvícení vánočního stromu a dekorací proběhne bohužel bez účasti veřejnosti. Přesto diváci o tento vánoční zážitek nepřijdou. Celou podívanou mohou sledovat online na Facebooku Litoměřice Srdcem a Litoměřicko24. Samotnému rozsvícení stromku a dalších dekorací bude od 17 hodin předcházet přenos pohádky Sváťova dividla, následovat bude vánoční troubení z věže Kalich v podání Podřipského žesťového kvintetu. Doprovodný program završí poselství lidem pro adventní čas od pana starosty Ladislava Chlupáče. V 18 hodin se pak náměstí rozzáří rozsvícením stromečku a všech dekorací.

Každoroční soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček mateřských škol a dalších institucí proběhne i letos. Ozdobené stromečky však nebudou zdobit náměstí jako obvykle, ale přímo objekt školky. Hlasování bude probíhat na Facebooku Zahrada Čech s.r.o. od 11. do 22. prosince. Školka s nejvíce hlasy získá cenu Zahrady Čech.

„Je nám velice líto, že jsme Vánoční trhy v letošním roce uspořádat nemohli. Představovaly pro nás krásný závěr sezóny. Každoročně trhy návštěvníci využívali pro příjemná setkání u svařeného vína a nasátí vánoční atmosféry. O tu však částečně nebudou ochuzeni. Prosíme všechny, kdo náměstí v předvánoční čas navštíví, aby respektovali všechna nařízení a chovali se ohleduplně. Vždyť zdraví je to nejdůležitější, co máme“ uvedla na závěr Michaela Mokrá.