Rozsvícení vánočního stromu a Vánoční trhy 2021

Zahájení Vánoc v Litoměřicích bude letos v kontinuitě v podobě rozsvícení vánočního stromu i vánčních trhů. Vánoční strom a světelná dekorace, dřevěné domečky zdobené živým chvojím, dřevěný betlém, andělé, vůně svařeného vína, sváteční melodie a rozzářené oči dětí, takové budou letošní oslavy předvánoční doby.

  


ČASOVÝ HARMONOGRAM AKCE

Dvě akce se spojí v jednu a oslavy předvánočního času budete moci prožívat téměř celý měsíc
Rozsvícení vánočního stromu  26.11.2021
Adventní trhy  27.11. – 28.11.2021
Adventní trhy  03.12. – 05.12.2021
Vánoční trhy  10.12. – 23.12.2021

V historickém jádru královského města uspořáda MKZ Litoměřice po roční pauze rozsvícení vánočního stromu i vánoční trhy  „V lońském roce proběhlo online rozsvícení vánočního stromu a vánoční trhy nebyly vůbec. Na náměstí jsme ale instalovali vánoční dekoraci, která zpříjemnila vánoční atmosféru. V letošním roce chystáme řadu novinek, od změny v průběhu trhů až po doplnění vánočníí dekorace, která měla v loňském roce obrovský úspech.“ nastínila ředitelka MKZ Bc. Michaela Mokrá

Při vstupu do prostoru Vánočních trhů nebudou opět chybět nazdobené slavnostní vstupní brány, větší počet ozdobených dřevěných stánků i nové světlené dekorace.  K výtečnému tradičnímu svařáku si bude možné pochutnat na různých pochutinách. K chuti přijdou také pečené kaštany, pražené mandle, trdelník či vánoční punč. Návštěvníci si budou moci dokoupit drobné dárky pod stromeček i oblíbené skleněné ozdoby.

Program Vánočních trhů bude plný koled, pohádek pro děti, soutěží i koncertů. Děti jistě potěší tvořivé dílničky. Ani letos nebude chybět tradiční zdobení vánočních stromečků litoměřickými mateřskými školkami a dalšími dětskými subjekty. 


  


PROGRAM